Сучасна пожежна драбина, ціна якої в цілому доступна - необхідна конструкція. У неї не номінальне, а цілком практичне призначення. Купівля якісного елемента дозволить успішно проходити перевірки і не витрачати кошти на доопрацювання і ремонт.

4. Ручні пожежні драбини - забезпечують підйом на верхні поверхи при рятувальних роботах. Відрізняють сходи-палки, штурмові і висувні триколійні.
3. Складна пожежна драбина для будівель заввишки більше 4 поверхів. Забезпечує зовнішній шлях евакуації. Встановлюється в комплекті з люком найчастіше на балконах об'єктів.
2. П2 - зовнішня пожежна драбина, купити яку потрібно для будівель, в яких встановлена ​​тільки одна внутрішні сходи для евакуації. На зовнішню конструкцію повинні бути виходи з кожного поверху. Допустимий ухил - до 6: 1.
1. Вертикальні пожежні сходи типу П1. Їх монтують на фасадах і торцях об'єктів, забезпечуючи доступ до покрівлі.

Щоб уникнути ризиків, слід купити пожежну драбину, яка підходить під вимоги і відповідає нормам безпеки. Нормативно визначені наступні варіанти конструкцій:

Типи пожежних сходів


Зовнішній огляд потрібно проводити частіше: контролювати зварні шви, якість покриття, місце розміщення конструкції, геометричне відповідність елементів вимогам стандарту.

Якщо все в порядку - випробування вважаються успішними. Коли потрібно їх проводити? За документації - кожні 5 років. Для позапланового контролю організація може подати заявку в будь-який час. Причиною також може стати зміна власника, завершення капремонту, перепланування, підозра на наявність несправності.

● контролюють відсутність залишкових деформацій.
● стежать, щоб конструкція не тріснула, не зламалася, а її кріплення не ослаб;
● вантаж розрахованої маси (з запасом міцності 1,5) прикріплюють на 120 секунд;

При контролі навантаженням:

Місце, де встановлена ​​зовнішня пожежна драбина, огороджують і встановлюють попереджувальні знаки / таблички. Нікого не допускають до зони проведення робіт. Стандарти не прописують конкретну методику випробувань. Але процес частіше полягає в перевірці навантаженням і зовнішньому огляді.

Право на цей захід є у фахівців. знають методику і державні вимоги. Рекомендується проводити випробування пожежних сходів в ранковий або денний час, щоб природне освітлення дозволяло бачити всі деталі конструкції.

Хто і як проводить випробування пожежних сходів?


Пожежна драбина в будь-який час року повинна знаходитися в доступному і справному стані, щоб забезпечувати евакуацію людей та шляхи походу для рятувальників при виникненні надзвичайної ситуації. Регулярні випробування дозволяють визначити ступінь цієї готовності.